U okviru ERA Chair projekta ,,VetMedZg” Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će se još jedna međunarodna hands-on radionica, u trajanju od tri dana. Radionica ,,Biomarkeri u veterinarskoj medicini” od 11. do 13. rujna 2018. godine predstavit će zainteresiranoj javnosti najnovija dostignuća u istraživanju biomarkera u veterinarskoj medicini.  Pritom će Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu ugostiti svjetske stručnjake u istraživanju i primjeni biomarkera u veterinarskoj medicini (Matilde Pineiro, Zaragoza, Španjolska; Kevin Slater, Nottingham, Ujedinjeno Kraljevstvo; Silvia Martinez Subiela, Murcia, Španjolska; David Pritchard, Birmingham, Ujedinjeno Kraljevstvo; Reinhard Mischke, Hannover, Njemačka; Milica Kovačević Filipović, Beograd, Srbija; Mandy Peffers, Liverpool, Ujedinjeno Kraljevstvo; Gordan Lauc, Zagreb, Hrvatska; Mani Mudaliar, Cambridge, Ujedinjeno Kraljevstvo; David Eckersall, Zagreb, Hrvatska; Nicolas Guillemin, Zagreb, Hrvatska). Radionica će obuhvatiti niz predavanja koja će održati 8 istaknutih inozemnih predavača i 3 domaća predavača (teme – Razvoj veterinarskih testova za biomarkere, Point of care dijagnostika – dijagnostika uz pacijenta, Primjena omika tehnologija u otkriću biomarkera za veterinarsku medicinu, Od biomarkera do komercijalnog proizvoda), a predavanjima će prethoditi praktični eksperimentalni rad kojim će se polaznici upoznati s osnovama dizajna početnica za qPCR i sa statistikom primijenjenom u biomedicini. Troškove registracije pokriva organizator, a broj sudionike praktičnog hands-on dijela je ograničen. Registracija je dostupna na poveznici: http://www.vetmedzg.eu . Radionicu financira Europska komisija u okviru FP7 projekta ,,VetMedZg”.

Download (PDF, 542KB)