Na Veterinarskome fakultetu sveučilišta u Zagrebu od 5. do 7. listopada 2017. održan je 7. međunarodni skup „Veterinarska znanost i struka“. Tijekom tri dana trajanja kongresa, koji je bio podijeljen u šest tematskih cjelina – veterinarsko javno zdravstvo, farmske životinje, konji, male životinje, egzotične i divlje životinje te slobodne teme, više od 400 sudionika imalo je priliku slušati predavanja 18 međunarodnih i domaćih pozvanih predavača koji predstavljaju vrh recentne znanosti i struke unutar svake sekcije. Ove su godine organizatori zaprimili najveći broj sažetaka dosad te je predstavljen ukupno 101 rad, od čega 44 usmene  prezentacije  te  57 poster-prezentacija.  Održano je i deset stručnih radionica iz raznih područja veterinarske medicine.

U ovogodišnjem izdanju kongresa novost su bila izlaganja mladih doktoranada na „Danu doktorata“ koji se, uz prisutnost uvaženog rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa, po prvi put održao na Veterinarskom fakultetu. Na ovaj je način promovirana trenutačna znanstvena izvrsnost mladih stručnjaka s fakulteta te predstavljena budućnost znanstvenog razvoja veterinarske medicine.

S obzirom na iznimno važnu ulogu koju veterinarski stručnjaci imaju i u očuvanju ljudskoga zdravlja te zdravlja zajednice, posljednji je dan kongresa bio posvećen predavanjima pod zajedničkom temom „Jedno zdravlje – One health“. Predavanja su bila namijenjena i široj javnosti čime je dan dodatni društveni doprinos u promicanju novog pristupa u rješavanju izazova modernog doba.

Organizacija skupa ne bi bila moguća bez potpore sponzora, kojima se ovom prilikom zahvaljumo, srebrnim sponzorima Dechra I Medical Intertrade, sponzoru pozvanog predavanja Laboklin te ostalim sponzorima – Alltech, Big Blue, Medexpert, Medicinska naklada, Rauch i Zoološki vrt Grada Zagreba.

Kongres je održan pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i gradonačelnika Grada Zagreba te uz pomoć Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Ministarstva znanosti i obrazovanja i Zagrebačke županije.