Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu je od 29. travnja do 5. svibnja 2018. godine u suradnji s udruženjem VetNEST organizirao međunarodnu Ljetnu školu Zoonoze u prostorijama Poslijediplomskog sveučilišnog središta u Dubrovniku. Ljetnoj je školi ove godine prisustvovalo 28 studenata, a osim polaznika iz Beča, Budimpešte, Brna, Beograda, Košica, Ljubljane, Sarajeva, Skopja i Wroclawa u radu škole sudjelovali su i studenti studija veterinarske medicine na engleskom jeziku s Veterinarskoga fakulteta u Zagrebu. Petodnevna ljetna škola tematski je obuhvatila sva važnija područja zoonotskih bolesti divljih životinja, dobrobit i etiku domaćih i divljih životinja u kontekstu zoonoza, bakterijske i virusne bolesti životinja te koncept Jedno zdravlje koji, osim zdravlja ljudi i životinja, uzima u obzir i zdravlje okoliša, odnosno naglašava važnost suradnje stručnjaka iz različitih područja u očuvanju planetarnog zdravlja. Stoga su među pozvanim predavačima, uz osam stručnjaka iz veterinarske medicine iz Hrvatske i svijeta, bili i stručnjaci iz humane medicine: doc. dr. sc. Tatjana Vilibić Čavlek i Pavle Jeličić, dr. med. iz Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo te Ljiljana Betica Radić, dr. med., iz Opće bolnice Dubrovnik. Nastava je izvođena u jutarnjem (teorijski dio) i popodnevnom (praktični rad) terminu, a posljednjeg dana škole polaznici su popunjavali anketu. Škola je dobila vrlo dobre i pozitivne komentare svih polaznika, a predstavljene teme i pozvani predavači ocjenjeni su najvišim ocjenama. Planirano je da ova međunarodna škola postane tradicionalno događanje po kojemu će naš fakultet postati prepoznatljiv, i na Sveučilištu i izvan granica Hrvatske.

Ljetna škola