Potpisivanje_1U četvrtak 7. lipnja 2018. godine u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja potpisan je ugovor kojim se u okviru Poziva za dostavu projektnih prijedloga „Razvoj i jačanje sinergija s horizontalnim aktivnostima programa OBZOR 2020: Twinning i ERA Chairs“ dodjeljuju bespovratna sredstva u svrhu provedbe projekta pod nazivom ,,Omika pristup u veterinarskoj molekularnoj medicini” u iznosu od 1.499.845,00 kuna. Ugovor su potpisali zamjenik dekana Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu doc. dr. sc. Dean Konjević, ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak te ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije Tomislav Petric, a potpisivanju je prisustvovao i voditelj projekta prof. dr. sc. Vladimir Mrljak.

img_3Cilj poziva, raspisanog u prosincu 2017. godine, omogućavanje je sinergije s mjerama horizontalnih aktivnosti programa OBZOR 2020 ,,Širenje izvrsnosti i sudjelovanja” – Twinning i ERA Chairs – koja potiče interakciju s kohezijskom politikom, tj. strukturnim fondovima i Strategijom pametne specijalizacije, a u smjeru jačanja kapaciteta, održivosti i izvrsnosti IRI aktivnosti istraživačkog sektora u Republici Hrvatskoj.

Bespovratna sredstva omogućit će znanstvenicima na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu podizanje istraživačke učinkovitosti na razinu međunarodne prepoznatljivosti.