grabarevic

Prof. dr. sc. Željko Grabarević, nastavnik na Zavodu za veterinarsku patologiju Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na 21. sjednici Upravnog odbora DHK 24. veljače 2017. godine primljen je u Društvo hrvatskih književnika. Profesor Željko Grabarević, usporedno sa svojom znanstvenom i nastavničkom karijerom te pisanjem stručnih i znanstvenih radova, stručnih knjiga i sveučilišnih udžbenika, već godinama njeguje ljubav prema pjesništvu te, uz poeziju, piše i nefikcionalnu i fikcionalnu proze. Do sada je objavio četiri zapažene zbirke pjesama („Kuća od zdenca“, „Jednom“, „Sve znam“ i „O smrti“) te dva popularno-znanstvena prozna djela, „Zašto ljudi imaju tumore, a koze ih nemaju“ i „Dimenzije“, u kojima svima razumljivim diskursom nastoji približiti svoja promišljanja o brojnim temama.

Čestitamo profesoru Željku Grabareviću, te se ponosimo što  među vrsnim znanstvenicima iz područja veterinarske medicine imamo i one koji su, uz iznimnu znanstvenu karijeru, pokazali i svestranost te dar za lijepu književnost, što je i potvrđeno prijemom u Društvo hrvatskih književnika.