slika_11Jubilarna 30. godišnja skupština EAEVE-a (The European Association of Establishments for Veterinary Education) održana je 18. i 19. svibnja 2017. u Royal Veterinary Collegeu u Londonu. Osim redovitog radnog dijela skupštine, održana su brojna predavanja na temu izobrazbe doktora veterinarske medicine. Za nas je najvažniji događaj bilo biranje i potvrđivanje grada domaćina EAEVE-a za 2019. godinu. Kandidaturu naše zemlje za organizaciju EAEVE-a 2019. iznio je dekan prof. dr. sc. Nenad Turk predstavivši u svom govoru  naš fakultet, Hrvatsku i njezin glavni grad, te istaknuvši da se te godine obilježava 100. obljetnica Veterinarskoga fakulteta i 350. obljetnica Sveučilišta u Zagrebu. Nakon predstavljanja kandidature članovi skupštine EAEVE-a jednoglasno su izabrali Hrvatsku i Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu za organizatora skupštine 2019. godine. Iznimna nam je čast što ćemo u sklopu godišnje skupštine EAEVE-a 2019. godine moći ugostiti više od 200 dekana, rektora i prorektora iz cijele Europe te predstavnike američkih i azijskih veterinarskih fakulteta koji kao promatrači prisustvuju skupštini. Održavanje EAEVE-a 2019. u Zagrebu tako će biti još jedan u nizu važnih događanja kojima ćemo tijekom cijele te godine obilježiti 100 godina postojanja i rada Veterinarskoga fakulteta u Zagrebu.

slika_12 (Medium)