Poziv za upis na prvu godinu studija na engleskom jeziku

12.12.2018., Novosti

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
VETERINARSKI FAKULTET

objavljuje

POZIV

ZA UPIS NA PRVU GODINU INTEGRIRANOG PREDDIPLOMSKOG I DIPLOMSKOG STUDIJA VETERINARSKE MEDICINE NA ENGLESKOM JEZIKU

Studijski program
Studij veterinarske medicine na engleskom jeziku, Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij, u trajanju od 6 godina, akademski stupanj: doktor/doktorica veterinarske medicine

I. Prijava treba sadržavati:

– ispunjen obrazac za prijavu dostupan u studentskoj referadi ili putem mrežnih stranica na poveznici: www.vef.unizg.hr/
– dokaz o uplati 50 EUR u kunskoj protuvrijednosti (bez bankovne naknade) na račun Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, plaćanje izravno na bankovni račun (ne putem čeka); detalji o banci: VAT broj: HR36389528408, ime banke: Zagrebačka banka, adresa banke: Zagreb, Savska cesta 60, SWIFT: ZABAHR2X, IBAN: HR1723600001101354554.
– domovnicu (za hrvatske državljane) ili fotokopiju putovnice (za strane državljane);
– rodni list;
– dvije fotografije 4×6 cm (ne starije od 6 mjeseci);
– izvornike ili ovjerene preslike srednjoškolskih svjedodžbi (svih godina srednjoškolskog obrazovanja s prijepisom ocjena) i završnu svjedodžbu s izvornim prijepisom ocjena. Posebna pozornost poklonit će se ocjenama iz predmeta prirodoslovne grupe. Prihvatljivi su dokumenti pisani na hrvatskom, engleskom, francuskom, španjolskom, portugalskom, njemačkom, talijanskom ili slovenskom jeziku. Pristupnici koji do zadnjeg dana rokova ovog Natječaja pohađaju završnu godinu srednjoškolske naobrazbe također mogu aplicirati, uz obvezu dostave svojih svjedodžbi prije upisa na Veterinarski fakultet.
Pristupnici koji su prethodno obrazovanje završili u inozemstvu, moraju posjedovati rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije u Hrvatskoj kako bi mogli biti upisani. Više informacija na:
www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=2702&Itemid=92 (može se priložiti tijekom postupka upisa);
– diplome prethodno završenih koledža ili fakulteta, ukoliko slučaj;
– diplome pripremnih programa, ukoliko slučaj;
– potvrdu o poznavanju engleskog jezika (jednu od sljedećih): Test of English as a Foreign Language (TOEFL), International English Language Testing System (IELTS) ili Certificate in Advanced English (CAE), ukoliko prethodno obrazovanje nije bilo na engleskom jeziku; potvrde izdane od strane škola stranih jezika se također prihvaćaju, te potvrde izdane od srednje škole koju je kandidat pohađao;
-potvrdu o poznavanju latinskog jezika (jednu od sljedećih): potvrde izdane od škola stranih jezika, potvrde izdane od srednje škole koju je kandidat pohađao, ukoliko slučaj;
– životopis i motivacijsko pismo s obrazloženjem razloga odabira studija Veterinarske medicine;
– potvrde koje dokazuju stečena iskustva u radu s veterinarima u području veterinarske medicine (iskustva iz veterinarskih ambulanti, farmi, uzgoja, skloništa, zooloških vrtova i/ili drugo), ukoliko slučaj;
– liječničku potvrdu o zdravstvenoj i psihofizičkoj sposobnosti za studij veterinarske medicine izdanu od strane liječnika opće medicine;

Nepotpune prijave neće biti uzete u obzir.

II. Rok za podnošenje prijava na natječaj otvoren je:

Prvi upisni rok za slanje potpunih prijava uključujući dokaz o uplati 50EUR je od 01. prosinca 2018. do 19. prosinca 2018.

Drugi upisni rok od 22. ožujka do 12. travnja 2019.

Treći upisni rok od 26. lipnja do 12. srpnja 2019.

Ukoliko preostane slobodnih mjesta nakon trećeg roka, završni upisni rok održat će se od 01. do 08. rujna 2019.

Kandidati će se odabirati temeljem njihovih akademskih postignuća (ocjena, nagrada, idr.) i osobnih dostignuća.

Dokumentaciju se upućuje elektronskom poštom na adresu:
english.studies@vef.hr
u naslovu poruke upisati Admissions for English studies te prezime kandidata

Prijave je također potrebno poslati zemaljskom poštom na sljedeću adresu: Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Veterinarski studij na engleskom jeziku, Heinzelova 55, 10 000 Zagreb.

Detaljnije informacije:
english.studies.info@vef.hr