Zavod za društvene i humanističke znanosti

Novim Statutom Veterinarskog fakulteta iz 2018. osnovan je Zavod za društvene i humanističke znanosti. Novoosnovani zavod čine Katedra za tjelesnu i zdravstvenu kulturuKatedra za strane jezike s nastavnicima koji su na ovim organizacijskim jedinicama zaposleni, te Katedra za intelektualne vještine i Katedra za povijest veterinarstva koje se ostvaruju radom nastavnika s drugih zavoda/klinika, odnosno gostujućih nastavnika. Zavod za društvene i humanističke znanosti kao organizacijska jedinca djeluje u sklopu Odjela za temeljne prirodne i pretkliničke znanosti.

Na Katedri za strane jezike održava se nastava iz obveznih predmeta Uvod u englesku veterinarsku terminologiju I i Uvod u englesku veterinarsku terminologiju II te nastava iz izbornih predmeta Engleski za akademske potrebe I i Engleski za akademske potrebe II za studente prve i druge godine integriranog studija veterinarske medicine. Ak. god. 2017./2018., po prvi je put provedena i nastava iz istih kolegija i sa stranim studentima koji program pohađaju na engleskom jeziku.

Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture obvezni je kolegij na 1. i 2. godini studija. Prema svojim interesima, prethodnim motoričkim znanjima i sposobnostima studenti biraju sport koji im najviše odgovara (košarka, odbojka, nogomet, rukomet, badminton, klizanje, plivanje, aerobika, joga, škola jahanja, škola skijanja i pješačke ture). Klizanje, škola skijanja i škola jahanja fakulltativni su programi, ponuđeni u okviru horizontalne mobilnosti studenata, a dostupni su i studentima ostalih sastavnica zagrebačkog sveučilišta.

Zbog prepoznate važnosti razvijanja komunikacijskih vještina kod studenata veterinarske medicine, koje se očituju u odnosu prema vlasnicima pacijenata kao i ostaloj javnosti, Odlukom Fakultetskog vijeća od travnja 2018. u nastavni program integriranog preddiplomskog i diplomskog studija uveden je kolegij Komunikacijske vještine u veterinarskoj medicini koji će se predavati u sklopu VI. semestra, počevši od ak. god. 2018./2019.

05. stu.

SLJEME (zimski i ljetni semestar 2018/2019)

Polazak subotom u 9,00 sati kod ulaza u Tunel (javiti se prof. Jankoviću, Fakultet političkih znanosti). TERMINI: 27.10.2018. 03.11.2018. 10.11.2018. 17.11.2018. 01.12.2018. 08.12.2018. 15.12.2018. 12.01.2019. 19.01.2019. PRIZNAJE SE ZA POTPIS Predmetni nastavnik: Saša Čuić, prof., viši predavač

05. stu.

JAHANJE (zimski i ljetni semestar 2018/2019)

INFORMACIJE: Studenti zainteresirani za jahanje neka dođu u petak, 05.10.2018. u 17,00 sati na zapadni dio Hipodroma (uvodni/prvi sat). Nastava će se održavati na Hipodromu kroz 14 sati. Cijena programa iznosi 800,00 kuna plativo u dvije rate. PRIZNAJE SE ZA POTPIS Predmetni nastavnik: Saša Čuić, prof., viši predavač

05. stu.

NANBUDO (zimski i ljetni semestar 2018/2019)

TERMIN: Srijeda u 20,00-21,30 sati. Početak 3.10.2018. LOKACIJA: Sportska dvorana osnovne škole Marina Držića (Sportski centar Kruge) CIJENA: 70 kn semestar INFORMACIJE: Prijave na konzultacijama kod predmetnog nastavnika. Predmetni nastavnik: Saša Čuić, prof., viši predavač

05. stu.

YOGA (zimski i ljetni semestar 2018/2019)

TERMIN: Srijeda od 16 – 17,30 sati. Početak 3.10.2018. LOKACIJA: Studentske prostorije Veterinarskog fakulteta CIJENA: 100 kn semestar INFORMACIJE: Prijave na konzultacijama kod predmetnog nastavnika ili na prvom satu yoge. PRIZNAJE SE ZA POTPIS Predmetni nastavnik: Saša Čuić, prof., viši predavač

05. stu.

PLIVANJE  (zimski i ljetni semestar 2018/2019)

TERMIN: PONEDJELJAK 19,00 – 20,00 h. Početak programa je 01.10.2018. (prvi sat). LOKACIJA: Plivalište Mladost, Jarunska bb OPREMA: Kupaći kostim, natikače INFORMACIJE: Prijave se vrše na konzultacijama kod predmetnog nastavnika (Saša Čuić, prof.) Broj studenata za plivanje je ograničen na 10 studenata. PRIZNAJE SE ZA POTPIS Predmetni nastavnik: Saša Čuić, prof., viši predavač

Saša Čuić, prof.

Saša Čuić

Dubravka Vilke-Pinter, dr. sc. prof.

Dubravka Vilke-Pinter

Integrirani preddiplomski i diplomski studij veterinarske medicine

Tjelesna i zdravstvena kultura I.
Uvod u englesku veterinarsku terminologiju I.
Uvod u englesku veterinarsku terminologiju II.
Engleski jezik za akademske potrebe I.
Engleski jezik za akademske potrebe II.

Veterinary Studies in English

Introduction to english veterinary medical terminology I
Introduction to english veterinary medical terminology II
English for Academic purposes I
English for Academic purposes II
Physical education I
Physical education III

Zainteresirani ste za studiranje na Veterinarskom fakultetu?

Više o programima