Zavod za farmakologiju i toksikologiju

Veterinarska visoka škola uvela je predmet Farmakologiju, toksikologiju i farmakografiju u svoj prvi nastavni plan već 1920. godine. Od tada je farmakologija zastupljena i u svim daljnjim nastavnim planovima škole, a kasnije Veterinarskog fakulteta.

Znanstvenoistraživački rad djelatnika Zavoda za farmakologiju i toksikologiju do 1965. godine temeljio se u prvom redu na istraživanjima antiparazitskih lijekova (mehanizmi djelovanja, resorpcija, distribucija i eliminacija iz organizma, najbolji putevi primjene i doze, otrovnost) i organskih fosfornih spojeva.

Danas studenti 3. godine integriranog dodiplomskog studija odvojeno slušaju dva kolegija: Farmakologiju i Toksikologiju. Kao nastavnici na kolegiju Farmakologija rade prof. dr. sc. Frane Božić i doc. dr. sc. Jelena Šuran, a na kolegiju Toksikologija rade prof. dr. sc. Emil Srebočan i prof.dr.sc. Andreja Prevendar Crnić. Uz njih, na Zavodu rade viša tehnička suradnica Natalija Jurišić i pomoćna tehnička suradnica Vladimira Lovrić. Na Zavodu se održava i nastava iz izbornog kolegija Toksikologija otrovnog bilja čiji je voditelj prof. dr.sc. Emil Srebočan.

prof. dr. sc. Emil Srebočan

redoviti profesor, trajno zvanje
Emil Srebočan

prof. dr. sc. Frane Božić

redoviti profesor u trajnom zvanju

prof. dr. sc. Andreja Prevendar Crnić

redovita profesorica

doc. dr. sc. Jelena Šuran

Predstojnica; docentica
Jelena Šuran

dr. med. vet. Hrvoje Pavasović

Hrvoje Pavasović

bacc. med. lab. diagn Natalija Jurišić

Ured
Natalija Jurišić
Za pregled sadržaja prijavite se .korisničkim računom (AAI identitet)

Istraživanje inhibicije stvaranja biofilma i antibakterijskog učinka otopine Apimast

Izvori financiranja: Potpora Sveučilišta u Zagrebu
Uloga ustanove: prijavitelj
Kratki sažetak:
Kontakt: doc. dr. sc. Jelena Šuran; jelena.suran@vef.hr

Zainteresirani ste za studiranje na Veterinarskom fakultetu?

Više o programima