Impregnacija anatomskih preparata na Veterinarskom Sveučilištu u Beču u sklopu HKO projekta

22.07.2019., Novosti

Zaposlenici Zavoda za anatomiju, histologiju i embriologiju otpremili su prvih 11 anatomskih preparata 18. srpnja 2019. na Sveučilište veterinarske medicine u Beč . Tamo će postupkom impregnacije polietilenglikolom biti prerađeni u trajne, netoksične anatomske preparate za potrebe nastave. Ova suradnja s Institutom za topografsku anatomiju, predvođena Prof. Balasz Gericsom, omogućena je kroz aktivnosti projekta “Razvoj visokoobrazovnih standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i unaprjeđenje integriranog preddiplomskog i diplomskog studija veterinarske medicine uz primjenu HKO-a na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu”.