Radionica “Postavljanje sumnje na bolesti pčela i uzorkovanje na pčelinjaku”

24.09.2020., Novosti

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu je u suradnji s Upravom za veterinarstvo i sigurnost hrane organizirao edukaciju iz područja animalne proizvodnje i biotehnologije, pod nazivom “Postavljanje sumnje na bolesti pčela i uzorkovanje na pčelinjaku”. Praktična radionica namijenjena cijeloživotnom obrazovanju veterinara održava se u prostorima Fakulteta pod voditeljstvom prof. dr. sc. Ivane Tlak Gajger.

Poticaj za održavanje radionice su kontinuirano veliki gubitci pčelinjih zajednica, a cilj je intenzivnije uključivanje veterinara u područje pčelarstva. Sukladno preporukama Federacije veterinara Europe koje su dane na temelju rezultata provedenog istraživanja unutar veterinarske profesije, istaknuta je potreba kontinuiranog stručnog usavršavanja kao preduvjeta i obveze za obavljanje veterinarskih zadataka na pčelinjaku.

Preostale ovogodišnje jednodnevne radionice za veterinare ovlaštenih veterinarskih organizacija biti će održane 1. i 7. listopada.