Veterinarskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu dodijeljena Povelja Republike Hrvatske

05.11.2019., Novosti

Sveučilište u Zagrebu 3. studenoga 2019. u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski svečano je obilježilo svoju 350. obljetnicu. Uz prigodan kulturno-umjetnički program i kratki film o povijesti i sadašnjosti Sveučilišta svečanu je proslavu obilježio uvodni govor rektora prof. dr. sc. Damira Borasa te obraćanja visokih uzvanika iz akademske zajednice te državnih dužnosnika i gradske vlasti.

Na svečanoj akademiji tom je prilikom predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović fakultetima stogodišnjacima, među kojima je i Veterinarski fakultet, dodijelila Povelju Republike Hrvatske. Povelja Veterinarskome fakultetu svečano je uručena dekanu prof. dr. sc. Nenadu Turku.

Željana Klječanin Franić, prof.

Fotografije: Studio IPIK