Započela 32. godišnja skupština EAEVE-a

30.05.2019., Novosti

Veterinarski fakultet i grad Zagreb ponosni su domaćini velikog međunarodnog skupa na kojemu sudjeluju veterinarske visokoobrazovne ustanove iz Europe te Rusije, SAD-a i Azije. Rektori i dekani eminentnih veterinarskih sveučilišta i fakulteta jutros su se okupili i započeli s radom 32. godišnje skupštine Europske udruge ustanova za veterinarsku naobrazbu (EAEVE).

Misija EAEVE-a jest postati službeno akreditacijsko tijelo za visokoobrazovne veterinarske ustanove, s ciljem promicanja i razvijanja kvalitete i standarda obrazovanja doktora veterinarske medicine, usklađivanja minimalnih standarda u studijskim programima, jačanja suradnje među zemljama članicama kao i razmjene znanja, nastavnog osoblja i studenata.

Prvi dan skupštine, 30. svibnja 2019., održava se u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa Muzičke akademije.