71. IVSA-in simpozij u Ljubljani 05.01.-13.01.2023.

30.01.2023., Novosti

International Veterinary Student Association (IVSA) najveća je svjetska udruga studenata veterinarske medicine koja broji više od 25 tisuća članova u preko 65 država. Dva puta godišnje održava se skupština na kojoj, osim izvršnog odbora, sudjeluju članovi iz cijeloga svijeta.

Ove zime održan je, od 5.1. do 13.1., 71. IVSA-in Simpozij u Ljubljani. Deset studenata našeg fakulteta imalo je priliku sudjelovati u IVSA-inom Simpoziju, predstavljati naš fakultet i upoznati kulturu i članove iz 25 država. Na skupštinama se, osim izvještaja izvršnog odbora o njihovom dosadašnjem radu, održao i izbor za predsjednika za mandat 2023-2024 te izbor tajnika za mandat 2023. Za predsjednicu je odabrana Vanda Dučić, studentica 6. godine, koja će do početka svoga mandata u 9. mjesecu nastaviti obnašati dužnost Member Organization Director-a (MOD) i potpredsjednice IVSA-e. Stella Kovačić, studentica 5. godine izabrana je za tajnicu te će zajedno s 11 drugih tajnika pomagati u radu izvršnom odboru.

Osim skupština, simpoziji i kongresi IVSA-e sadrže i brojne edukativne radionice, zabavni i kulturalni dio koji omogućava studentima upoznavanje različitih kultura te produbljivanje svojeg znanja. Na simpozijima i kongresima često sudjeluju sponzori i partneri IVSA-e kao što su WOAH, WSAVA, FECAVA, Purina Institute i brojni drugi, što čini IVSA-ine događaje idealnom prilikom za razgovor studenata s njihovim predstavnicima te se informiraju o brojnim mogućnostima kao što su stažiranja koje nude te organizacije.