Dekan prof. dr. sc. Nenad Turk izabran za rizničara EAEVE-a

15.12.2020., Novosti

Godišnja skupština Europske udruge ustanova za veterinarsku naobrazbu (EAEVE), koja se trebala održati u Nantesu, ove je godina održana 3. prosinca u virtualnom obliku. Na skupštini se, među ostalim, biralo i novo predsjedništvo. Za predsjednika je ponovno izabran dosadašnji predsjednik Dr. Stéphane Martinot, a za novu potpredsjednicu izabrana je rektorica Veterinarskoga sveučilišta u Beču Prof. Dr. Petra Winter, koja je dotada bila na dužnosti rizničarke EAEVE-a.

Za novoga rizničara ovom je prilikom izabran naš dekan, prof. dr. sc. Nenad Turk. Nakon što je prošle godine izabran za člana Izvršnog odbora (ExCom) ove europske udruge, najnovijim izborom za rizničara EAEVE-a profesoru Turku još je jednom ukazana osobita čast i povjerenje te potvrđeno da je Veterinarski fakultet u Zagrebu svojim standardima kvalitete na razini najboljih europskih veterinarskih visokoobrazovnih ustanova.

Čestitamo dekanu Nenadu Turku!