Delegacija Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u Kini

05.04.2024., Novosti

Delegacija Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, predvođena dekanom prof. dr. sc. Markom Samardžijom, boravila je od 18. do 26. ožujka  2024. godine u Narodnoj Republici Kini. Razlog posjeta bila je suradnja na hrvatsko-kineskom bilateralnom projektu Ispitivanje rekonstrukcije kosti pomoću atenuiranog imunogenog kompozitnog grafta proizvedenog 3D printom koji financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Narodne Republike Kine, a voditelj projekta je akademik Dražen Matičić. U delegaciji su bili i suradnici na projektu, prof. dr. sc. Dražen Vnuk i dr. sc. Petar Kostešić. Održano je nekoliko sastanka u vezi s nastavkom suradnje i prijavom na sljedeći poziv i financiranje bilateralne suradnje u znanosti. Akademik Dražen Matičić i dr. sc. Petar Kostešić održali su  predavanje Animal models in cartilage research na  Wenzhou Institute, University of Chinese Academy of Sciences i na kinesko-američkom sveučilištu Wenzhou-Kean University, Wenzhou, Kina.