Filatelistička izložba povodom 100. obljetnice Veterinarskog fakulteta i izdanja jubilarne poštanske marke

11.11.2019., Događanja

Filatelistička izložba povodom 100-te obljetnice Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i izdanja jubilarne poštanske marke

Povodom obilježavanja 100. obljetnice osnutka Veterinarskog fakulteta, Hrvatska pošta izdala je prigodnu poštansku marku Fakulteta. Marka će biti predstavljena 14. studenog 2019. u Velikoj predavaonici Veterinarskog fakulteta, Heinzelova 55, Zagreb, s početkom u 10:00 sati.

Jubilarnu marku će predstaviti prof. dr. sc. Darko Capak koji će održati i kratko predavanje o osnovama filatelije, nakon čega će biti upriličeno otvorenje tematske izložbe poštanskih maraka vezanih uz veterinarsku djelatnost.  Na izložbi pod nazivom „Životinjski motivi na poštanskim markama iz cijelog svijeta“ uzvanici će moći pogledati preko 100 maraka, prigodnih kuverti i žigova s motivima kućnih ljubimaca, konja, pčela, gmazova i domaćih životinja.

Predviđeno trajanje događanja je 45 minuta.