Novi dekanski kolegij Veterinarskoga Fakulteta

29.09.2022., Događanja

U srijedu 21. rujna 2022. godine s početkom u 12.00 sati u Velikoj predavaonici održana je 13. redovita sjednica Fakultetskoga vijeća Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u akademskoj godini 2021./2022.

Uz dekanski lanac, na ovoj je sjednici dosadašnji dekan prof. dr. sc. Nenad Turk formalno predao i svoje dekanske dužnosti novoizabranom dekanu prof. dr. sc. Marku Samardžiji čime je i postojeći dekanski kolegij razriješen dužnosti, a potvrđen je novi. Prof. dr. sc. Nenad Turk bio je dekan Veterinarskoga fakulteta u dva uzastopna mandata.

Na prijedlog dekana Veterinarskog fakulteta prof. dr. sc. Marka Samardžije, na sjednici Fakultetskoga vijeća potvrđen je slijedeći dekanski kolegij:

Prof. dr. sc. Ksenija Vlahović
Prodekanica za integrirani studij i studente

Doc. dr. sc. Marko Pećin
Prodekan za studij na engleskom jeziku i cjeloživotno učenje

Izv. prof. dr. sc. Gordana Gregurić Gračner
Prodekanica za kontrolu kvalitete

Doc. dr. sc. Hrvoje Capak
Prodekan za financijsko poslovanje i investicije

Izv. prof. dr. sc. Nino Maćešić
Prodekan za znanost, poslijediplomske studije i međunarodnu suradnju

Vrijednost zagrebačkog Veterinarskog fakulteta kao punopravnog člana europske obitelji ustanova veterinarskog visokog obrazovanja između ostaloga dokazuje i druga razina akreditacije Europske asocijacije veterinarskih fakulteta (EAEVE-a). Uz pokretanje studija na engleskom jeziku, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu dodatno je prepoznatljiv u europskim okvirima. U skladu sa Direktivom EU 2005/36/EC, Fakultet će nastaviti sa podizanjem razine kvalitete u svim segmentima svog djelovanja.

Tradicionalno izvrstan odnos sa studentima uz nagrađivanje najboljih i poticanje njihovih sudjelovanja u znanstvenim istraživanjima važna je karakteristika Veterinarskog fakulteta kroz sve dosadašnje godine, a ovakav smjer bit će nastavljen i ubuduće.

I ovim putem dajemo potpunu podršku novoj upravi Fakulteta u daljnjem unaprjeđenju kvalitete integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Veterinarska medicina, kako na hrvatskom tako i na engleskom jeziku, a naravno i svim drugim aktivnostima.