Održana 5. Reptilomanija

06.08.2018., Događanja

Od 10. do 14. svibnja 2017. na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održana je peta po redu edukativna izložba egzotičnih životinja Reptilomanija+ u organizaciji Udruge studenata veter inarske medicine Equus.  Izložbu je 10. svibnja u 12 sati svečanim govorom, pred vodstvom fakulteta i studentima, otvorio dekan Veterinarskog fakulteta prof. dr. sc. Nenad Turk.

Na ovogodišnjoj Reptilomaniji+ izloženo je više od 60 vrsta egzotičnih kućnih ljubimaca, te smo surađivali s najvećim brojem izlagača i uzgajivača dosad. Tijekom pet dana posjetilo nas je više od  12 000  posjetitelja, a u organizaciji same izložbe sudjelovalo je 50 studenata volontera. U suradnji s Hrvatskom veterinarskom komorom popratna predavanja koja su se 12. i 13. svibnja održavala u sklopu izložbe bila su bodovana za prijavljene veterinare.  Također, ove su godine prvi put održana kratka predavanja o fiziologiji gmazova za skupine osnovnih i srednjih škola uz prethodnu najavu. I ove smo godine uspješno nastavili suradnju s Hrvatskim herpetološkim društvom Hyla  i Životinjskim kutkom Zoološkog vrta Zagreb.