Predavanje o stresu – 21. rujna 2021.

17.09.2021., Događanja

S obzirom na to da su u proteklih godinu i pol dana rad na Fakultetu i svakodnevni život obilježili pandemija bolesti COVID-19 i potresi, što je donijelo brojna ograničenja i u mnogih ljudi uzrokovalo znatan stres u poslovnom okruženju i privatnom životu, za zaposlenike i studente Fakulteta organiziramo predavanje o stresu. Predavanje će se održati u utorak 21. rujna u 13 sati u Velikoj predavaonici Veterinarskoga fakulteta.

Mr. sc. Andreja Kostelić Martić, magistra specijalistica kliničke psihologije, EMDR terapeutkinja i psihoterapeutkinja kognitivno-bihevioralne terapije održat će predavanje pod naslovom Stres uzrokuje bolest, ali ne uvijek i ne kod svih osoba – Prikaz zaštitnih  psiholoških faktora. U prvom dijelu predavanja objasnit će se što je stres i što smo sve doživjeli u 2021., koje posljedice za nas može imati stres i što je prema posljednjem istraživanju uzrokovao u Hrvata. Doznat ćemo kako se trebamo nositi sa stresom i koji nam psihološki faktori u tome mogu pomoći. Upoznat ćemo i tehnike za rad na mislima, emocijama i ponašanju te kratku tehniku disanja za opuštanje i skraćenu verziju autogenog treninga te well being training.

Pozivamo sve zaintereisrane zaposlenike i studente da se pridruže predavanju. Predavanje traje oko 90 minuta.