12.12.2019., Događanja

Dana 6. prosinca 2019. održana je proslava pod nazivom Prvih sto godina Zavoda za anatomiju, histologiju i embriologiju Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Uz nazočnost prorektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Miljenka Šimprage, dekana Veterinarskog fakulteta prof. dr. sc. Nenada Turka, prodekana i brojnih drugih gostiju Barbara Kolar, dr. med. vet. vodila je raznovrsni program proslave. Započeli smo pozdravnim govorima predstojnice Zavoda, izv. prof. dr. sc. Martine Đuras, a nastavili onima prorektora prof. dr. sc. Miljenka Šimprage i dekana prof. dr. sc. Nenada Turka. Nakon toga je umirovljeni prof. dr. sc. Krešimir Babić kroz „Crtice iz povijesti Zavoda“ prikazao povijest fakulteta i Zavoda.

U nastavku programa djelatnici Zavoda su gostima približili područja svojih interesa kroz kratke prezentacije. Izlaganje djelatnika prekinuo je nestanak struje u čitavom kvartu i gosti su pozvani na domjenak u osteološki muzej. Uskoro se pridružila i struja te se dočekala noć uz muziku, mnogo sreće i veselja pod motom: „Za idućih sto godina!“