Simpozij „Dijagnostika i praćenje West Nile virusnih infekcija u kontekstu “Jednog zdravlja”“

27.05.2019., Događanja

Dana 7. lipnja 2019. godine na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održati će se Simpozij s međunarodnim sudjelovanjem pod naslovom „Dijagnostika i praćenje West Nile virusnih infekcija u kontekstu “Jednog zdravlja”“. Simpozij je organiziran uz potporu Svjetske zdravstvene organizacije uz sudjelovanje stručnjaka iz područja veterinarske i humane medicine kao i drugih struka iz zemlje i inozemstva. Tijekom simpozija razmijeniti će se iskustva i predstaviti najnovije znanstvene spoznaje te epidemiološke i epizootiološke podatke o bolesti Zapadnog Nila kako bi spremno dočekali novu sezonu prijenosa ove emergentne zoonoze.

Sudjelovanje na skupu je besplatno uz prethodnu prijavu na e-mail voditelja zbog ograničenog broja polaznika (tatjana.vilibic-cavlek@hzjz.hr ili ljubo.barbic@vef.hr).

Sudionicima simpozija od strane Hrvatske veterinarske komore dodjeljuje se 6 bodova za pasivno i 9 bodova za aktivno sudjelovanje, a Hrvatska liječnička komora svojim članovima dodjeljuje 10 bodova za pasivno te 12 bodova za aktivno sudjelovanje.

Radujemo se zajedničkom sudjelovanju na ovom interdisciplinarnom međunarodnom simpoziju kojim još jednom naglašavamo značaj veterinarske struke u sustavu javnog zdravstva i promičemo  blisku suradnju u skladu s načelom „Jednoga zdravlja“.

Program je u privitku.