U državnom lovištu “ČRNOVŠĆAK” održana vatrogasna taktička vježba

05.06.2024., Događanja, Novosti

U državnom otvorenom lovištu broj I/3 “ČRNOVŠĆAK” u petak, 31. svibnja 2024. održana je vatrogasna taktička vježba Vatrogasne zajednice općine Brckovljani za uvježbavanje i koordinaciju spasilačkih službi u kriznim situacijama.

U samoj vježbi bilo je izvođeno: gašenje požara objekata, spašavanje i izvlačenje unesrećene osobe,  sprečavanje širenja požara u šumu, tehnička intervencija – spašavanje osobe ispod srušenog drva te uklanjanje prepreka.

Sudionici vježbe bili su: Vatrogasna zajednica općine Brckovljani s vatrogasnim postrojbama DVD-a koje su članice iste (DVD-Brckovljani, DVD-Lupoglav, DVD-Gračec, DVD-Hrebinec, DVD-Prečec i DVD-Tedrovec), Hitna medicinska pomoć, Dom zdravlja Dugo Selo, Policija Dugo Selo, ŽVOC VZŽ Zagrebačke.

Od posebnog značaja je činjenica da je ovakvim aktivnostima Veterinarski fakultet pokazao sudjelovanje i u svakodnevnom životu lokalne zajednice. Veterinarski fakultet zaprimio je Zahvalnicu od Vatrogasne zajednice općine Brckovljani.