Veterinarski fakultet na Smotri Sveučilišta

29.11.2018., Događanja

I ove se godine Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu predstavio  na Smotri Sveučilišta u Zagrebu. Tradicionalno, trodnevna se Smotra ove godine održavala od 22. do 24. studenoga. Na Smotri se sa svojim upisnim uvjetima, programima, studentskom životu i drugim informacijama predstavio 31 fakultet i 3 umjetničke akademije Sveučilišta u Zagrebu te druga visoka učilišta iz Zagreba i Republike Hrvatske.

Veterinarski se fakultet ove godine u izložbenom prostoru predstavio s temom edukativne izložbe Reptilomanija+ te je prikazao i dio veterinarske medicine koja se bavi gmazovima.

Izložbeni prostor s nekoliko živih životinja privukao je brojne posjetitelje i zainteresirane buduće studente, a kao najvažnije naveli bismo dolazak predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović koja se zajedno s rektorom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damirom Borasom zadržala i razgledala naš izložbeni prostor.

U predstavljanju Veterinarskoga fakulteta sudjelovali su naši nastavnici prof. dr. sc. Ljubo Barbić, izv. prof. dr. sc. Maja Belić, doc. dr. sc. Hrvoje Capak, doc. dr. sc. Ivona Žura Žaja, dr. sc. Maja Lukač te doc. dr. sc. Ana Shek Vugrovečki kao koordinatorica. Osim njih u predstavljanju su sudjelovali, nimalo manje važni, mnogi studenti Veterinarskoga fakulteta, kojima se ovom prilikom zahvaljujemo. Osim u nesebičnom angažmanu naši su studenti pokazali zavidno znanje na kvizu općega znanja u organizaciji Smotre Sveučilišta osvojivši prva dva mjesta. Također zahvaljujemo Zoološkom vrtu grada Zagreba na posuđenom eksponatu.

O uspješnosti predstavljanja Veterinarskoga fakulteta govori i činjenica da je drugu godinu zaredom dobio priznanje Sveučilišta u Zagrebu za najoriginalnije predstavljanje.

Na kraju, zahvaljujemo upravi Veterinarskoga fakulteta na nesebičnoj pomoći u realizaciji naših ideja.

Koordinatorica
doc. dr. sc. Ana Shek Vugrovečki