Edukativni posjet ZOO vrtu u Budimpešti u sklopu projekta WildrescueVEF

05.04.2023., Novosti

U sklopu projekta Unaprijeđenja i povećanja kapaciteta oporavilišta za divlje životinje na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu koji se provodi u okviru operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. predviđene su i edukacije djelatnika oporavilišta.
S tim ciljem, doc. dr. sc. Maja Lukač, voditeljica projekta i Tvrtko Mataušić, student i volonter oporavilišta boravili su od 27. – 31. 03. 2023. u Zoološkom vrtu u Budimpešti.

U sklopu Zoološkog vrta nalazi se također i oporavilište za strogo zaštićene divlje životinje. Pod vodstvom veterinara  Endre Sόs i Viktoria Sόs Koroknai imali su priliku vidjeti brojne zanimljive slučajeve, te su sudjelovali u pregledu i liječenju divljih životinja iz Zoološkog vrta.

Ovo iskustvo svakako će doprinijeti još boljem radu našeg oporavilišta!