Farmica – upoznajmo Hrvatsku kroz životinje

06.10.2023., Novosti

FARMICA – upoznajmo Hrvatsku kroz životinje projekt je Udruge studenata veterinarske medicine Equus koji se drugu godinu zaredom održava na Veterinarskom fakultetu. Ove se godine održava 14. listopada 2023., sa svečanim otvorenjem u 9:00, i traje do 18:00 sati. Na izložbi će se moći vidjeti više od 25 autohtonih pasmina hrvatskih domaćih životinja, a uz njih i 20 OPG-ova koji njeguju hrvatsku tradicionalnu proizvodnju te razne zabavno-edukativne radionice i točke. Osim toga, Udruga organizira bodovana predavanja za studente i veterinare. Ulaz je besplatan za sve posjetitelje.

Glavni je cilj projekta upoznavanje šire javnosti s autohtonim pasminama naše zemlje. Hrvatsku osim materijalne baštine krasi i iznimna bioraznolikost u vidu brojnih pasmina životinja koje svoje podrijetlo vuku iz ruralnih krajeva naše zemlje. Upravo su ta ruralna područja intenzivnom industrijalizacijom i urbanizacijom gurnuta iz fokusa i zaboravljena. Neke su od autohtonih pasmina Hrvatske na rubu nestajanja i broje tek nekoliko desetaka živućih jedinki. Cilj nam je da ovim projektom podignemo razinu svijesti o važnosti autohtonih pasmina domaćih životinja i postavimo temelje za njihovo daljnje očuvanje, uzgoj i dobrobit.

Bodovana_predavanja