Izabrana najljepša poštanska marka Republike Hrvatske u 2019.

14.04.2020., Novosti

U izboru za najljepše izdanje poštanske marke u Republici Hrvatskoj za 2019. godinu u samom su se vrhu našli Sveučilište u Zagrebu i njegova sastavnica Veterinarski fakultet. Izbor se održava već 23 godine, a ove se godine glasalo od 28. veljače do 30. ožujka. Za najljepšu je marku za prošlu godinu izabrana prigodna poštanska marka koja prikazuje zgradu Sveučilišta u Zagrebu, a izdana je povodom 350. obljetnice Sveučilišta i rad je dizajnerice Jane Žiljak Gršić.

Drugo je mjesto pripalo prigodnom poštanskom bloku Hrvatski turizam – Plitvička jezera, dizajnera Ivane Vučić i Tomislava-Jurice Kačunića. Na trećem se mjestu našla prigodna poštanska marka objavljena povodom stote obljetnice Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, rad dizajnerice Alenke Lalić i fotografa Alena Bregeša, na kojoj su prepoznatljive kolonade i siluete životinja o čijem zdravlju brinemo.

Zahvaljujemo svima koji su glasali!