Izbor predstavnika ostalih zaposlenika u Fakultetsko vijeće

13.10.2022., Novosti

Na temelju Odluke o imenovanju članova Povjerenstva za provedbu izbora predstavnika ostalih zaposlenika u Fakultetskom vijeću i pokretanju postupka izbora predstavnika i zamjenika predstavnika ostalih zaposlenika te dostavljenih kandidatura za izbor predstavnika ostalih zaposlenika u Fakultetsko vijeće Povjerenstvo za provedbu izbora donosi upute vezane za izbore koji će se održati u petak 14. listopada 2022. od 10 do 12 sati u Dvorani za sjednice Veterinarskoga fakulteta:

1. Pravo glasovanja imaju svi ostali zaposlenici Veterinarskog fakulteta koji nisu u nastavnim i suradničkim zvanjima s ugovorom o radu na neodređeno vrijeme. Zaposlenici koji zamjenjuju radnika s ugovorom na neodređeno vrijeme koji je odsutan, mogu glasovati samo ako osoba koju zamjenjuje nije iskoristila pravo glasa.
  2. Za valjanost izbora potrebno je glasovanje najmanje jedne trećine zaposlenika s pravom glasa. Izabran je kandidat koji je dobio najveći broj glasova radnika koji su glasovali.
  3. Lista kandidata objavit će se na mrežnoj stranici Fakulteta te uputiti na sve zavode i klinike te Upravi Fakulteta.
  4. Izbor predstavnika ostalih zaposlenika obavlja se na temelju Zakona o radu, Pravilnika o provođenju izbora za radničko vijeće i Poslovnika o radu Fakultetskog vijeća.
  5. Nakon provedenih izbora rezultati će biti objavljeni na mrežnim stranicama kako bi zaposlenici mogli podnijeti prigovore do ponedjeljka 17. listopada 2022. u 10 sati. Prigovor se podnosi tajniku Fakulteta.
  6. Nakon proteka roka za podnošenje prigovora, odnosno nakon donesenih odluka o prigovorima Povjerenstvo za provođenje izbora sastavit će zapisnik o konačnim rezultatima izbora te zapisnik uputiti dekanu i Fakultetskom vijeću.

Tajnik Josip Brstilo, mag. iur.