Lipizzan Tour 2023.

05.09.2023., Događanja, Novosti

Lipizzan Tour 2023, ljetna škola, u organizaciji VetNEST CEEPUS Beč, Austrija, održana je od 9. do 11. kolovoza 2023. godine. Petnaest studenata i 2 voditeljice, Veterinarskih fakulteta Ljubljane i Zagreba posjetili su ergele Piber i Heldenberg i uživali u Španjolskoj školi jahanja uz divne lipicance.

Prvi dan trodnevne lipicanske turneje proveli su u Köflachu na ergeli Piber gdje se uzgajaju lipicanci koji će nastaviti svoju karijeru u Španjolskoj školi jahanja u Beču, u čijem su pokaznom dnevnom treningu dostupnom javnosti, uživali u drugom danu lipicanske turneje. Posljednjeg dana studenti su posjetili ergelu Heldenberg gdje dolaze pastusi lipicanaca nekoliko puta godišnje na zasluženi odmor. Studenti su posjetili i Klinike za konje Veterinarskog Fakulteta Sveučilišta u Beču gdje su profesori i djelatnici velikodušno pružili uvid u dnevne aktivnosti klinika za reprodukciju,unutarnje bolesti i kirurgiju.

Doc. dr. sc. Diana Brozić