Objavljen sveučilišni priručnik Uporaba životinja u istraživanjima

04.06.2024., Novosti

U okviru izdavačke djelatnosti Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu nedavno je objavio sveučilišni priručnik Uporaba životinja u istraživanjima.
Glavni urednik priručnika, prof. dr. sc. Željko Pavičić, uvažavajući interdisciplinarnost područja, okupio je 23 nastavnika Fakulteta s ciljem da se priredi sveobuhvatno djelo o korištenju pokusnih životinja u istraživanjima.
Nakon tri godine predanog rada pripremljeno je i objavljeno djelo podijeljeno na 22 poglavlja, koje na 438 stranica teksta, uključujući 174 izvorne fotografije u boji, obrađuje ovu važnu problematiku u veterinarskoj medicini i drugim srodnim strukama.
Priručnik je ponajprije namijenjen izobrazbi doktora veterinarske medicine na svim razinama studija, ali se njime mogu koristiti i drugi stručni profili u radu s pokusnim životinjama.
Čestitamo glavnom uredniku prof. Pavičiću na još jednom završenom izdavačkom poduhvatu.