Održana humanijada u organizaciji Veterinarskog fakulteta

05.06.2023., Događanja, Novosti

Humanijada je međunarodni sportsko-edukacijski susret biomedicinskih fakulteta koji se održava još od davne 1993. godine. Svake godine čast organizacije pripada drugom fakultetu, a za ovogodišnju je organizaciju bio zadužen Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Humanijada se održala od 3. do 7. svibnja 2023. godine u Umagu.

Studentice i studenti iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine natjecali su se u 10 sportova: futsal, košarka, rukomet, odbojka, odbojka na pijesku, tenis, plivanje, stolni tenis, pikado, šah te u kvizu znanja.

Humanijada je ove godine okupila oko 1200 studenata i tijekom pet dana ispunila svoje glavne ciljeve:  povezivanje studenata, promocija zdravog načina života i sporta te jačanje suradnje.

Naša ženska futsal ekipa osvojila je 1. mjesto, a za MVP ženskog futsala izabrana je Sofie Sorhannus.

Također, naše dvije ekipe u odbojci na pijesku osvojile su srebrnu (Bruno Benčić, Lucija Mrše, Karla Križanović) i brončanu (Karlo Vulić, Lisa Karan i Ema Čuček) medalju.

ISKRENE ČESTITKE SVIM NAŠIM STUDENTIMA!