Pilot istraživanje u okviru projekta e-Sveučilišta

03.05.2023., Događanja, Novosti

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu jedna je od 20 visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj koje sudjeluju u pilot istraživanju Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET unutar projekta „e-Sveučilišta“. Svrha pilot istraživanja jest uspostava zajednice učenja, razmjena primjera dobre prakse i analiza potreba zaposlenika/ca visokoškolskih ustanova vezanih uz primjenu digitalne tehnologije. Projektni tim VEFUNIZG-a čine: prof. dr. sc. Snježana Kužir, Marko Poletto, dr. med. vet. i Lea Bakić, mag. educ. philol. croat, mag. bibl., a ovim će pilot istraživanjem naš Fakultet dobiti integrirani studio za samostalno snimanje koji se sastoji od zvučno izolirane kabine, računala jačih specifikacija, mikrofona, kamere i rasvjete, čime se osigurava ključan preduvjet za nastavak digitalne transformacije visokog obrazovanja.