Planirana uspostava Clinical Skills Laba na VEF-u

27.09.2019., Novosti

U sklopu aktivnosti projekta “Uspostava poslijediplomskih specijalističkih studija veterinarske medicine na engleskom jeziku”  Veterinarski fakultet nabavit će  8 komada životinjskih modela za vježbu u sklopu uspostave i opremanja Clinical skills lab-a. CSL, tzv. laboratorij za kliničke vještine  poseban je oblik učionice koja predstavlja veliku korist za studente integriranih, ali i postdiplomskih studija veterine, nastavno i nenastavno osoblje. CSL je standard modernog veterinarskog obrazovanja, jer se radi o  okruženju u kojem student prakticira kliničke vještine prije korištenja u stvarnim kliničkim uvjetima. Korisnicima omogućuju da steknu potrebne vještine i tehnike i samoevaluaciju prije rada na živim pacijentima.

Kao početni korak opremanja CSL-a planira se nabava sljedećih životinjskih modela:

K9 model za postavljanje venskog puta – male životinje, 2 komada

Rufus maneken za postavljanje povoja – male životinje

K9 treniranje intubacije – male životinje

Fraktura femoralne kosti simulacija

Jerry model za intenzivnu njegu – male životinje

Napredni simulator – konj

Napredni simulator – oživljavanje – male životinje

Nabava životinjskih modela omogućena je kroz projekt “Uspostava poslijediplomskih specijalističkih studija veterinarske medicine na engleskom jeziku (UP.03.1.1.02.0026)”. Projekt sufinancira Europska unija iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali.