VAŽNO! Posebni režim rada klinika Veterinarskog fakulteta

30.03.2020., Koronavirus, Novosti

Poštovani korisnici usluga klinika i laboratorija Veterinarskog fakulteta, zbog  epidemiološke situacije vezane uz COVID-19 donosimo obavijest  o prilagođenom načinu rada klinika i laboratorija fakulteta, te upute o ponašanju prilikom boravka u prostorima klinika fakulteta.

Napomena: Svim kliničkim pacijentima na kroničnoj terapiji u radno vrijeme klinika dostupni su recepti i uobičajena terapija.

Klinika za kirurgiju, ortopediju i oftalmologiju – Primaju se isključivo hitni pacijenti

Radno vrijeme: PON – PET 9:00 do 11:00 i 16:00 do 18:00, SUB 9:00 do 18:00, NED 9:00 do 11:00
Tijekom radnog vremena primaju se pacijenti po posebnom režimu ulaska u čekaonicu, tako da u čekaonici boravi najviše do pet pacijenata s vlasnicima. Posjeti stacionarnim pacijentima nisu dozvoljeni.

1. Akutna trauma
  2. Akutni abdomen
  3. Akutno krvarenje
  4. Akutna oftalmološka i neurokiruška stanja

Klinika za porodništvo – Primaju se isključivo hitni pacijenti

Tijekom radnog vremena se primaju pacijenti sa naglaskom da u čekaonici borave najviše dva pacijenta s vlasnicima. Posjeti stacioniranim pacijentima nisu dozvoljeni.

1. Teški porod
  2. Carski rez
  3. Piometra
  4. Vaginalno krvarenje

Klinika za unutarnje bolesti – Primaju se isključivo hitni pacijenti

Primaju se isključivo hitni pacijenti, do daljnjega se ne provode specijalistički pregledi, osim u individualnim slučajevima prema odluci ordinariusa. Trijaža pacijenata provodi se ispred ambulante Klinike, a u čekaonicu se uvodi isključivo jedan pacijent s vlasnikom. Po upisu pacijenta u protokol, pacijenti se provode na daljnju obradu bez prisustva vlasnika, osim ukoliko je prisustvo vlasnika neophodno.

Posjeti stacioniranim pacijentima nisu dozvoljeni.

1. Gušenje, otežano disanje ili neprestano kašljanje
  2. Aktivno krvarenje iz nosa, usta, analnog otvora, te iskašljavanje ili povraćanje krvi i krvavo mokrenje
  3. Nemogućnost mokrenja/pražnjenja stolice ili pokazivanje izrazite bolnosti prilikom mokrenja/pražnjenja stolice
  4. Sumnja na trovanje (pr. ksilitolom, otrovom za štakore, čokoladom, rashladnom tekućinom – antifrizom i sl.)
  5. Epilepsijski/epileptiformni napadaji, poremećaji svijesti
  6. Izrazita bolnost ili anksioznost
  7. Toplotni udar
  8. Povraćanje ili proljev koji su se pojavili u više od dva puta unutar 24 sata ili su praćeni znakovima poput opće slabosti
  9. Sumnja na proširenje i zavrnuće želuca
  10. Odbijanje vode duže od 24 sata

Zavod za mikrobiologiju i zarazne bolesti s klinikom – Primaju se isključivo hitni pacijenti

Primaju se isključivo hitni pacijenti, a trijaža pacijenta se provodi ispred ambulante. Ordinarius procjenjuje način prijema u čekaonicu – zajedno s vlasnikom ili bez vlasnika.

Primjeri hitnih stanja:

1. Bolesne životinje (psi i mačke) u dobi do godine dana starosti sa znacima naglom nastupa povraćanja i proljeva
  2. Bolesne životinje s naglim nastupom poremećaja središnjeg živčanog sustava

Zavod za bolesti peradi s klinikom – Primaju se isključivo hitni pacijenti

Radno vrijeme: PON – SRI – PET 9:00 do 11:00, UTO i ČET 16:00 do 18:00.

Primaju se isključivo hitni pacijenti, na način da u čekaonici boravi jedan vlasnik sa pacijentom, dok ostali vlasnici s pacijentima čekaju ispred klinike.

Vlasnici se mole najaviti dolazak na 01 23 90 281 i 01 23 90 410.

1. U slučaju ptica trajanje bolesti (neovisno o simptomima) dulje od 48 sati
  2. U slučaju hitnih stanja kod gmazova molimo telefonski kontaktirati ambulantu.
  3. Traume
  4. Krvarenja
  5. Zaostalo jaje
  6. Opekotine

Zavod za rendgenologiju, ultrazvučnu dijagnostiku i fizikalnu terapiju

Zavod za rendgenologiju, ultrazvučnu dijagnostiku i fizikalnu terapiju zatvoren je za vanjske pacijente.

Zavod za parazitologiju i invazijske bolesti s klinikom

Radno vrijeme: PON – PET 9:00 do 15:00

U ambulanti se ne primaju pacijenti. Uzorci za parazitološku dijagnostiku, uključujući i dijagnostiku trihineloze primaju se u parazitološko-dermatološkoj ambulanti.

Zavod za veterinarsku patologiju

Radno vrijeme: PON – PET 8:00 do 15:00, SUB – NED (dežurstvo) 9:00 do 11:00.

Zabranjuje se ulazak svim osobama koje nisu zaposlenici Zavoda za veterinarsku patologiju u  prostore Zavoda.

Uzorci za histopatološku i citološku pretragu će se zaprimati na ulaznim vratima Zavoda od strane ovlaštene osobe Zavoda. Lešine će se zaprimati na stražnjem ulazu u Sekcijsku dvoranu uz prethodno ispunjenu uputnicu koja mora sadržavati sve podatke o životinji (identifikacijski i anamnestički podatci) vlasniku i osobi koja je dostavila lešinu (ime, prezime, adresa, broj telefona, OIB).