Posjet Bavarske delegacije Hrvatskoj veterinarskoj komori i Veterinarskom fakultetu

02.04.2024., Novosti

Velika nam je čast što ćemo u razdoblju od 4. do 7. travnja 2024. biti domaćini važnom izaslanstvu iz Bavarske. Pozivu Veterinarskog fakulteta i Hrvatske veterinarske komore odazvali su se Dr. Iris Fuchs, predsjednica Bavarske veterinarske komore, Dr. Siegfried Moder, predsjednik udruženja veterinara Europe (Federation of Veterinarians of Europe, FVE) i Prof. Dr. Reinhard Straubinger, dekan Fakulteta veterinarske medicine u Münchenu (Ludwig Maximilian University, Faculty of Veterinary Medicine in Munich). Namjera je posjeta prezentacija i razmjena iskustava u području edukacije doktora veterinarske medicine, kao i veterinarske struke u cjelini. Veterinarska je medicina u našoj zemlji nedjeljiva od trendova u zemljama Europske unije te ovaj posjet smatramo pravom prilikom za raspravu o brojnim zajedničkim temama i prijedlozima za napredak.

S tom je namjerom organizirana i panel-rasprava s aktualnim temama: Pritisak na veterinare – pitanje mentalnog zdravlja i Snaga žena u veterinarstvu – rastući broj doktorica veterinarske medicine u petak 5. travnja 2024. u 11.00 sati u Kliničkoj predavaonici Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Uz respektabilne sudionike panela, raspravu će moderirati gospodin Mislav Togonal. I ovim putem pozivamo sve zainteresirane da posjete panel i uključe se u raspravu svojim pitanjima i komentarima.