Potpisan Sporazum o strateškom partnerstvu Veterinarskog fakulteta u Zagrebu i Fakulteta veterinarske medicine u Beogradu

07.04.2022., Novosti

Dekan Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Nenad Turk, dekan Fakulteta veterinarske medicine Univerziteta u Beogradu prof. dr. Milorad Mirilović i rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr. Vladan Đokić potpisali su 7. travnja 2022. u Beogradu Sporazum o strateškom partnerstvu i suradnji.

Kako ove dvije visokoobrazovne znanstvene veterinarske institucije imaju zajedničke ciljeve na području visokog obrazovanja i istraživanja, ovim je sporazumom postavljen temelj za buduću suradnju. U okviru suradnje planirana je razmjena profesora, znanstvenika, administrativnog osoblja i studenata, zajednička provedba združenih poslijediplomskih specijalističkih studija na hrvatskom/srpskom i engleskom jeziku prema važećim odredbama u objema državama i prema propisima Europske udruge ustanova za veterinarsku visoku naobrazbu te zajednička provedba združenih tečajeva cjeloživotnog obrazovanja na hrvatskom/srpskom i engleskom jeziku, uz podršku nacionalnih veterinarskih strukovnih komora. Suradnja predviđa i zajedničku organizaciju skupova i ljetnih škola, izdavanje publikacija, knjižničnih izdanja, priručnika, akademskih brošura i drugih vrsta promidžbenog materijala u tiskanom ili elektroničkom obliku te zajedničko stvaranje, razvoj i promicanje inovativnih obrazovnih i drugih aktivnosti važnih za obje institucije.