Poziv na predavanje: olovna sačma – neprijatelj prirode

24.10.2023., Događanja, Novosti

Veterinarski fakultet, u suradnji s Udrugom BIOM i Javnom ustanovom Međimurska priroda, vas poziva na predavanje o trovanju olovom iz lovačke municije.

Predavanje će održati dr. sc. Oliver Krone dr. med. vet., voditelj odjela za parazitologiju i toksikologiju na Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research. Dr. Krone je autor mnogih publikacija koje dokazuju negativan utjecaj olova na populacije divljih ptica, a njegov rad je značajno doprinijeo zabrani korištenja olovne sačme u Europi. Ovu temu važnu za očuvanje prirode te važnu za sve veterinare i lovce će nam predstaviti jedan od najvećih europskih stručnjaka iz područja trovanja olovom.

Predavanje, na engleskom jeziku, će biti održano 3. studenog u 18:00 h u Velikoj predavaonici Veterinarskog fakulteta (prizemlje glavne zgrade, ulaz s Heinzelove ulice).