Program studentske mobilnosti UNIC

06.05.2022., Novosti

Predstavljamo vam UNIC, Europsko sveučilište postindustrijskih gradova, institucija koju čini osam sveučilišta posvećenih poticanju mobilnosti i uključenosti radi ostvarivanja društvenog učinka. Uz Sveučilište u Zagrebu, UNIC savez čine Sveučilište Deusto u Bilbaou (Španjolska), Sveučilište Ruhr u Bochumu (Njemačka), Koç sveučilište u Istanbulu (Turska), Erasmus sveučilište u Rotterdamu (Nizozemska), Sveučilište u Corku (Irska), Sveučilište u Liègeu (Belgija) i Sveučilište u Oulu (Finska).

UNIC istražuje i stvara najodrživije načine poticanja mobilnosti europskih studenata te omogućuje mobilnost unutar svojih članova radi učenja, usavršavanja, nastave, istraživanja, rada ili dijeljenja usluga. Ambicija je UNIC-a da se studenti i sveučilišno osoblje mogu neometano kretati unutar ustanova okupljenih u UNIC. Ta se mobilnost prilagođava izrazito raznolikoj populaciji naših sveučilišta. Mogući su različiti oblici mobilnosti (fizički, virtualni ili hibridnu) kao i različite vrste mobilnosti (modularna suradnja, individualna razmjena, programi zajedničkih/dvostrukih diploma). Europsku mobilnost UNIC čini dostupnom mnogo većoj skupini studenata nego što je sada slučaj. UNIC promiče zelenu mobilnost kako bi što je više moguće smanjio ekološki otisak našega Europskog sveučilišta.

Promotivni video programa studentske mobilnosti UNIC možete pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=nzva2xNAH5o

Putuj vlakom do UNIC-ovih sveučilišta!