Promocija doktora znanosti

28.11.2023., Novosti

Sveučilište u Zagrebu u subotu 25. studenoga 2023. na svečanim promocijama promoviralo je 232 doktora znanosti i doktora umjetnosti

Čestitajući novopromoviranima, njihovim mentorima i obiteljima, rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić rekao je kako je akademska zajednica Sveučilišta u Zagrebu danas javnosti predstavila one najustrajnije, najsnažnije i najuspješnije istraživače, koji su pronašli svoj put i okrunili se titulom koju će u budućnosti isticati s ponosom. Današnji dan nije kraj, nego početak ulaska u svijet samostalnoga znanstvenoga istraživanja u kojem se svaki istraživač neprestano razvija i traži odgovore na brojne izazove. U vašem budućem radu uvijek imajte na umu da su sva vaša postignuća temelj napretka zajednice u kojoj djelujete, našega gospodarstva i društva u cjelini. Bez doktora znanosti i doktora umjetnosti ni sama znanost nema budućnost. Ta znanost ne poznaje granice i sada ulazite na igralište u kojem surađujete i natječete se na svjetskoj razini i najbolji ste promicatelji svojeg Sveučilišta i svoje domovine, poručio je rektor novim doktorima znanosti i doktorima umjetnosti.

Uz prorektore, dekane, prodekane i profesore Sveučilišta u Zagrebu, svečanim promocijama nazočili su brojni gosti i uzvanici.

Osim dvije svečane promocije doktora znanosti i doktora umjetnosti na Sveučilištu u Zagrebu, ove su godine održane još dvije svečane promocije u SEECEL-u, i to u svibnju 2023. Tada je promovirano ukupno 365 doktorskih kandidata. Kada se ovome broju pribroje danas promovirana 232 nova doktora znanosti i doktora umjetnosti, Sveučilište u Zagrebu bilježi ukupno 597 novih doktora znanosti i doktora umjetnosti promoviranih u 2023. Time je i ove godine potvrđen njegov status vodećega sveučilišta u Hrvatskoj, na kojem doktorske studije, kojih je na Sveučilištu u Zagrebu ukupno 62, uspješno završava uvjerljivo najveći broj novih doktora znanosti i doktora umjetnosti.

Svečanoj promociji doktora znanosti i doktora umjetnosti nazočili su dekan Veterinarskoga fakulteta prof. dr. sc. Marko Samardžija i prodekan za znanost, poslijediplomske studije i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Nino Maćešić. U subotu je svečano promovirano četvero doktora i doktorica znanosti Veterinarskoga fakulteta: dr. sc. biomed. Žaklin Acinger-Rogić, dr. med. vet., dr. sc. biomed. Krešimir Trninić, dr. med. vet., dr. sc. biomed. Martina Đurić Jarić, dr. med. vet., dr. sc. biomed. Ljupka Maltar, dr. med. vet.

S ponosom čestitamo svim doktorima i doktoricama znanosti i umjetnosti!

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu