Sportski dan na VEF-u

27.09.2021., Novosti

S visokom procijepljenošću vraća se život na Veterinarski fakultet

Na početku nove akademske i još jedne pandemijske godine Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu sa svojim je nastavnim i izvannastavnim aktivnostima krenuo vrlo aktivno i optimistično. Nastavnici i studenti pripremaju se za nastavu koja će se održavati izravno, a u međuvremenu se uče nositi s pandemijskim i drugim izvorima stresa i nastoje izvannastavnim aktivnostima vratiti život na VEF-u kakav je nekad bio. Naime iako je, u skladu s protuepidemijskim mjerama i preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja, u proteklih godinu i pol dana vrlo uspješno održavana nastava na daljinu i njezini hibridni oblici, biomedicinsko područje kojemu veterinarska medicina pripada u mnogim svojim segmentima zahtijeva poučavanje studenata u malim skupinama, na terenu, sa životinjama, u laboratorijima i praktikumima, pri čemu je izravna nastava neusporedivo bolji izvor znanja od nastave na daljinu.

Svjesni toga, kao i negativnih psihosocijalnih učinaka izolacije i nedostatka socijalnih kontakata, te u želji da život što je moguće više bude kao u pretpandemijsko vrijeme, velika većina nastavnika, nenastavnog osoblja i studenata tomu je pridonijela – cijepljenjem. Ponosno objavljujemo da je 90 % zaposlenika Veterinarskoga fakulteta cijepljeno ili je preboljelo COVID-19, a cijepljeno je i 68 % studenata. Ovdje zahvaljujemo Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo, našoj suradničkoj ustanovi, kao i Sveučilištu u Zagrebu, na potpori i organizaciji cijepljenja. Visoka procijepljenost, osim što nas primarno štiti od zaraze koronavirusom i težih oblika bolesti te njezina širenja, pružila nam je mogućnost da se opet družimo – i u predavaonicama i u sportsko-zabavnim aktivnostima.

Nakon što je početkom tjedna za sve zaposlenike i studente održano predavanje o stresu, među ostalim i kao posljedici pandemije i svih ograničenja koja ona donijela, te potresa u Hrvatskoj, kraj tjedna obilježen je Sportskim danom zaposlenika i studenata uz badminton i odbojku na travi. Sportski je dan prvo nenastavno događanje na Fakultetu od ožujka 2020., kad su u Hrvatskoj prvi put uvedene protuepidemijske mjere, te se nadamo da je ujedno prvo u nizu događanja koja ćemo opet moći organizirati i njima obogaćivati studentski i život svih onih koji svoje radno vrijeme provode na Fakultetu.