Studenti veterine imali priliku učiti od predstavnika HGSS-a

07.06.2019., Novosti

Dana 5. lipnja, u sklopu nastave izbornog predmeta pete godine, članovi Odjela K-9 potražnih timova  HGSS-a su  na Veterinarskom fakultetu održali  prezentaciju o razvoju i povijesti Komisije za potrage i lavine, te radu s psima unutar HGSS-a. Na prezentaciji i pokaznoj vježbi sudjelovali su potražni timovi iz Stanica Čakovec, Ogulin i Karlovac.

Nastavak je slijedio na terenu Čret u park šumi Dotrščina gdje su prikazane različite faze rada i metodika obuke potražnih pasa. Studenti su također sudjelovali kao markiranti koje su psi tražili u sklopu svojih vježbi potrage. Osim toga, studentima su prikazane prezentacije o potražnim akcijama na Mljetu i Rabu.

Uz popratni lavež svi su studenti uspješno pronađeni te su se vratili daljnjim obavezama na Veterinarskom fakultetu.

Web HGSS