Studenti veterine vještine stječu na modelima pacijenata

11.03.2020., Novosti

Kontinuirano radimo na unaprjeđenju kvalitete nastave na našem fakultetu, a u tome nam pomažu i sredstva iz različitih europskih fondova.

U sklopu projekta “Uspostava poslijediplomskih specijalističkih studija veterinarske medicine na engleskom jeziku” financiranog iz Europskog socijalnog fonda, nabavljeno je 8 modela životinja na kojima studenti mogu usavršavati svoje vještine prije nego pristupe živim životinjama. Nabava ovih modela predstavlja početak opremanja “Laboratorija vještina” (Clinical skills lab) na Veterinarskom fakultetu u Zagrebu.

Studentima učenje anatomije također olakšavaju 3D anatomski atlasi izrađeni na Zavodu za anatomiju, histologiju i embriologiju. Modele za učenje kliničkih vještina i 3D anatomske modele smo predstavili u emisija Prometej, HRTa.
Pogledajte više na: Facebook VEF

Ključne riječi: