Sudjelovanje Veterinarskog fakulteta na 28. Smotri Sveučilišta

05.12.2023., Događanja, Novosti

Od 9. do 11. studenoga 2023. na Zagrebačkom velesajmu (Kongresna dvorana i dvorana Zimski vrt) po 28. put organizirana je Smotra Sveučilišta u Zagrebu. Na Smotri se predstavio 31 fakultet i 3 umjetničke akademije Sveučilišta u Zagrebu kao i ostale sastavnice Sveučilišta u Zagrebu.

Studenti Veterinarskog fakulteta ove su se godine pod vodstvom asistentica Ive Zečević, dr. med. vet. i Marije Mamić, dr. med. vet. predstavili temom pod naslovom Dobrodošli u džunglu – not your average vet, gdje su srednjoškolcima, ali i cjelokupnoj javnosti predstavili neuobičajne kućne ljubimce te sve izazove s kojima se naša struka susreće prilikom liječenja ovakvih pacijenata. Tijekom tri dana posjetitelji su mogli upoznati kraljevskog pitona Sida, bradatu agamu Tita i indijsku zvjezdastu kornjaču Maslačka, a uz to vidjeti različite dijagnostičke metode koje se primjenjuju u liječenju egzotičnih pacijenata te isto tako dobiti sve potrebne savjete ako se odluče za egzotičnog kućnog ljubimca. Posjetitelji su svoje znanje o egzotičnim životinjama mogli provjeriti sudjelovanjem u nagradnom kvizu koji su organizirali studenti. Kroz svoje iskustvo studiranja na Veterinarskom fakultetu i planove o budućnosti, studenti su srednjoškolcima približili studijski program kao i mogućnosti zaposlenja u struci. Iako je, nažalost, ove godine izostala nagrada na koju smo se proteklih godina naviknuli, entuzijazma, kreativnosti i pozitivne energije naših studenata nije nedostajalo. U tom duhu i raspoloženju radujemo se budućim Smotrama i projektima kojih, s obzirom na ambicioznost i kreativnost naših studenata, sigurno neće nedostajati.

Ovim putem koordinatorice prije svega žele zahvaliti studentima i članovima USVM Equus koji su odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi na najbolji mogući način predstavili Fakultet. Posebne zahvale želimo uputiti predstojnicima i djelatnicima Zavoda za anatomiju, histologiju i embriologiju, Zavoda za fiziologiju i radiobiologiju, Zavoda za patofiziologiju, Zavoda za veterinarsku patologiju i Ambulantnoj klinici na ustupljenim eksponatima te pomoći u organizaciji i uređenju štanda. Na kraju, hvala asistentu Josipu Miljkoviću, dr. med. vet. na sugestijama i pomoći oko životinja, a predsjedniku Povjerenstva za medije VEF-a dr. sc. Ivanu Butkoviću, dr. med. vet. što nam je povjerio organizaciju predstavljanja Fakulteta.