Veterinarski dani 2022. – prva obavijest

22.03.2022., Novosti

Znanstveno-stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem Veterinarski dani 2022. ove će se godine održati od 20. do 23. listopada u Poreču. Ovaj će grad kulture, turizma, sporta i zabave tako ovom prilikom postati i mjesto razmjene najnovijih događanja, stručnih iskustava i znanstvenih spoznaja iz veterinarstva kao društvene djelatnosti i veterinarske medicine kao znanosti.

Najvažniji godišnji skup veterinara Hrvatske, koji okuplja predstavnike svih segmenata sustava provedbe veterinarske djelatnosti u Republici Hrvatskoj tradicionalno se održava u organizaciji Hrvatske veterinarske komore, Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskoga veterinarskog instituta, a ove godine pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske.

OKVIRNI PROGRAM

• Uvodni referati na temu Aktualnosti u hrvatskom veterinarstvu
Nositelji referata:
• Uprava za veterinarstvo i sigurnost hrane
• Državni inspektorat Republike Hrvatske
• Veterinarski fakultet
• Hrvatski veterinarski institut
• Hrvatska veterinarska komora
• Zoonoze i Programi kontrole bolesti životinja
• Sigurnost hrane – veterinarsko javno zdravstvo
• Fiziologija i patologija farmskih životinja i konja
• Mala praksa
• Dobrobit životinja

Mole se autori znanstvenih i stručnih radova te voditelji stručnih radionica i okruglih stolova da naslove radova s popisom autora te naslove stručnih radionica i okruglih stolova dostave najkasnije do 1. srpnja 2022. godine na e-adresu hvk@hvk.hr kako bi se na vrijeme definirao konačni program skupa.

Upute za prijavu radova i ostale detalje možete potražiti na poveznici Veterinarski dani 2022. – prva obavijest