Veterinarski fakultet na B2Run 2023.

15.09.2023., Novosti

Trkački tim Veterinarskoga fakulteta i ove je godine nastupio na najvećoj poslovnoj utrci u regiji, B2Run 2023., koja se održala 14. rujna na zagrebačkom Jarunu u poslijepodnevnim satima. Ove godine, u najvećem broju dosad, ostvarili smo i najbolji rezultat dosad – 15. mjesto u kategoriji 91 velike tvrtke i 21. mjesto u ukupnom poretku u kojemu je bilo 313 poslovnih subjekata.

Tim su činili „stari“ članovi: Iva Benvin, Maša Efendić, Andrea Gudan Kurilj, Marko Hohšteter, Niko Ivkić, Ivana Kiš, Željana Klječanin Franić, Kim Korpes, Petar Kostešić, Josip Miljković, Nikola Paripović, Krešimir Severin, Ana Shek Vugrovečki, Alen Šabanović, Iva Šmit, Ivan-Conrado Šoštarić-Zuckermann, a pridružili su nam se i novi: Nikola Čudina, Filip Kajin, Antonio Medak, Emma Rogina i Maja Štrkalj.

Za ekipni plasman zbrajala su se vremena troje najbržih trkača iz ekipe, a ove je godine to bila muška trojka koju su činili Josip Miljković (19:35), Nikola Paripović (20:10) i Krešimir Severin (23:02), koji su u konkurenciji muških timova osvojili 19. mjesto među 267 muških timova. U najbržoj ženskoj trojci našle su se Iva Šmit (25:14), Ivana Kiš (28:10) i Željana Klječanin Franić (28:29), na 50. mjestu od ukupno 192 ženska tima.

Da se još malo pohvalimo brojkama i statistikom, navodimo i izvrsne pojedinačne rezultate: Josip Miljković zauzeo je 62. mjesto, Nikola Paripović 89., Krešimir Severin 274., a Marko Hohšteter 412. mjesto od ukupno 4312 trkača, što ih svrstava u 10 % najboljih trkača na utrci, dok se u 10 % najboljih trkačica u ženskoj kategoriji našla Iva Šmit zauzevši 106. mjesto među 1705 ženskih trkačica. Nakon nje Ivana Kiš (283. mjesto), Željana Klječanin Franić (316. mjesto) i Iva Benvin (333. mjesto) našle su se u 20 % najboljih trkačica.

Čestitamo svima, a posebno onima kojima je ovo bila prva utrka, kao i onima kojima trčanje nije hobi, ali je timska utrka poziv na druženje. Veterinarski fakultet, osim što brine o zdravlju životinja, i na taj način i o zdravlju ljudi, podupire i sportske aktivnosti svojih zaposlenika – pozitivno utječući na njihovo tjelesno i mentalno zdravlje te motivaciju i suradnju u radnom okruženju. Svaka timska utrka jedan je kratki, intenzivni i vrlo veseo team building!