Veterinarski fakultet na Dubrovnik EXPO 22

07.11.2022., Novosti

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu ove je akademske godine uživo sudjelovao na Smotri Sveučilišta Dubrovnik EXPO 22. Dubrovnik EXPO središnji je događaj u regiji koji promovira obrazovanje i na jednom mjestu povezuje gospodarstvenike, visokoobrazovne institucije, mlade i ostale zainteresirane dionike s ciljem ostvarivanja međusektorske suradnje i uspostavljanja novih poslovnih odnosa i projekata. Organizaciju i provedbu Dubrovnik EXPO-a uspješno je ostvario Centar za karijere mladih Dubrovnik koji od 2015. godine predano promovira karijerno usmjeravanje i poduzetništvo među mladima.

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu predstavio se kao sastavnica Sveučilišta u Zagrebu kroz vodič za maturante u tiskanom i digitalnom izdanju te na izložbenom pultu na kojemu je uspješno predstavio svoju djelatnost kao javno, visoko učilište koje ustrojava i izvodi sveučilišne studije te provodi znanstveni i visokostručni rad u području biomedicine i zdravstva, polju veterinarske medicine te ostalim srodnim područjima, kao i programe cjeloživotnog obrazovanja doktora veterinarske medicine. Fakultet su predstavljale prodekanica za kontrolu kvalitete izv. prof. dr. sc. Gordana Gregurić Gračner, Iva Lehunšek Panić, prof. pedagogije i studentica Lorena Kukolj. U programu panel-diskusija voditeljica Ureda za razvoj karijere, akademsko i psihološko savjetovanje profesorica pedagogije Iva Lehunšek Panić aktivno je sudjelovala u razgovoru pod nazivom Animus tristis in coprpore sano zajedno s dr. sc. Dankom Relićem, dr. med. s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, mag. psych. Brunom Baraćem s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i mr. sc. Mirjanom Grabar Kruljac, prof., ravnateljicom Medicinske škole Varaždin.Zahvaljujemo organizacijskom timu Dubrovnik EXPO 22 na profesionalnosti i susretljivosti te iznimno dobroj organizaciji susreta.