Veterinarski fakultet na 19. regati “Plov za čisti Jadran”

28.04.2023., Događanja, Novosti

U organizaciji Sveučilišnog nautičkog kluba Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu od 14. do 16. travnja 2023. održana je 19. regata Plov za čisti Jadran. I ove je godine okupljen ženski tim u kojem su sudjelovale: izv. prof. dr. sc. Magda Sindičić, Mirta Vučković, dr. med. vet., Ana Smajlović, dr. med. vet., Ana Javor, dr. med. vet., Ira Topličanec, dr. med. vet., Iva Benvin, dr. med. vet., Iva Lehunšek Panić, prof. pedag. i Maja Štrkalj te kormilar prof. dr. sc. Tomislav Gomerčić.

Prvog je dana natjecanje otkazano zbog olujnog nevremena pa je u subotu 15. travnja sveukupno 13 jedrilica započelo prvi plov iz Komiže na otoku Visu prema Maslinici na otoku Šolti. Drugi je plov održan 16. travnja iz Maslinice prema Rogoznici. Unatoč jakom vjetru i uz iznimne napore i uložen trud naša je posada na cilj stigla treća u skupini. Moramo istaknuti da je posada Veterinarskog fakulteta tijekom drugog plova bila vodeća sve do samog kraja, no zbog tehničkog problema koji je usporio napredovanje u cilj je ušla treća, s minutom zaostatka za prvim dvjema jedrilicama iz skupine.

Posada Veterinarskog fakulteta osvojila je 3. mjesto u IV. kategoriji Monotip D450 regate Rogoznica – Komiža – Maslinica – Rogoznica. Nadamo se da će sljedeće godine, na jubilarnom 20. plovu, naš fakultet predstavljati veći broj posada na ovom prekrasnom događaju.

Čestitamo!