Veterinarski fakultet na Zagrebačkom noćnom ceneru

08.11.2023., Novosti

Veterinarski je fakultet treći put zaredom sudjelovao na utrci Zagrebački noćni cener (10 km) koja se održala 5. studenoga 2023. u večernjim satima u samom centru grada. Trkački tim Mad Vets ovom su prilikom činili Nikola Čudina, Marko Hohšteter, Filip Kajin, Ivana Kiš, Željana Klječanin Franić, Petar Kostešić, Josip Miljković, Nikola Paripović, Vedrana Pšenica, Krešimir Severin, Ana Shek Vugrovečki, Iva Šmit, Ivan-Conrado Šoštarić Zuckermann, studenti Florian Ardisson, Aleksandra Medaković, Thomas Laurent i Ivan Tomić, naša alumna Sonja Tica te članovi obitelji naših zaposlenika – Dora Čudina i Dragana Hohšteter.

Ove smo godine postigli najbolji rezultat do sada, osvojivši 8. mjesto od ukupno 38 timova, i s tim da su brži od nas bili samo sportski (trkački, atletski i triatlonski) klubovi poput Triatlon kluba Maksimir, Atletskog kluba FIT Zaprešić i dr. Za ovaj su rezultat zaslužni i studenti i zaposlenici koji su postigli sjajna vremena, usporediva s profesionalnim sportašima. Najbrži je s Veterinarskoga fakulteta i među gotovo 3000 trkača bio student Ivan Tomić koji je u ukupnom poretku osvojio 38. mjesto (38:11), Thomas Laurent našao se na 103. mjestu (40:51), Florian Ardisson na 109. (41:06), asistent Josip Miljković na 110. (41:06), Nikola Paripović na 146. (42:16), a Krešimir Severin na 279. mjestu (45:08). Među ženama u timu najbrže su bile studentica Aleksandra Medaković s vremenom 52:52 i docentica Iva Šmit s vremenom 55:12.

Osim natjecanja, izvrsnih rezultata i promocije Fakulteta u sjajnoj rekreacijsko-sportskoj atmosferi Zagrebačkog noćnog cenera, ovo je bila prilika zaposlenicima i studentima za druženje i upoznavanje novih članova. Ponosni smo što trčanje spaja sve zaposlenike, od redovitih profesora i asistenata do stručnih službi, kao i studente studija na hrvatskom i na engleskom jeziku. Zahvaljujemo kolegici Ivi Lehunšek Panić koja nas je fotografirala, snimala i navijala i čestitamo svima, a posebno našim najbržim studentima koji su, osim što su izvrsni sportaši, ujedno izvrsni studenti studija veterinarske medicine!