Veterinarski fakultet na Zagrebačkom proljetnom polumaratonu

27.03.2023., Novosti

Zagreb21 powered by Heineken 0.0 – Zagrebački proljetni polumaraton cestovna je atletska utrka dužine 21,098 m sa startom i ciljem kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, ujedno i jedna od gradskih utrka na kojoj Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu redovito sudjeluje. Ove su godine formirana tri štafetna tima u kojima su se okupili djelatnici Fakulteta – od asistenata do redovitih profesora, nenastavnog osoblja i naših alumna, a pridružili su nam se i studenti.

Ženska štafeta (VEF singerice), koju su činile doc. dr. sc. Ana Shek Vugrovečki, Kim Korpes, dr. med. vet., Iva Benvin, dr. med. vet. i Željana Klječanin Franić, spec. philol. croat., završila je utrku na 5. mjestu s rezultatom 2:00:38.

Izvrsno vrijeme postigao je muški štafetni tim (VEF singeri), u kojemu su bili Josip Miljkovć, dr. med. vet., prof. dr. sc. Krešimir Severin, izv. prof. dr. sc. Marko Hohšteter i Nikola Paripović, mag. ing. agr., polumaratonsku su dužinu otrčali za 1:27:50 i osvojili 4. mjesto među devet muških štafeta.

U mješovitoj su štafeti sudjelovali Niko Ivkić, dr. med. vet., dr. sc. Petar Kostešić, doc. dr. sc. Iva Šmit i Sonja Tica, dr. med. vet., koji su s rezultatom od 1:56:27 završili na 7. mjestu od 14 mješovitih timova.

Na ovogodišnjem su Zagrebačkom proljetnom polumaratonu nastupili i studenti engleskog studija veterinarske medicine, Francuskinja Manon Allaire s vremenom 1:59:21 i njezini sunarodnjaci Brian Sevin s rezultatom 1:47:11, Thomas Laurent, koji je polumaraton otrčao za 1:38:43, i najbrži među njima, Florian Ardisson s vremenom 1:37:16. Studentice starijih godina studija također su imale izvrsna vremena: Francuskinja Margaux Grioche (4. godina) trčala je 1:54:23, Austrijanka Theresa Zuba (4. godina) 1:53:56, a Francuskinja Valentine (5. godina) 1:54:23.

I ovo je trkačko druženje bilo svojevrstan kratki i intenzivni te vrlo poticajan team building na kojemu su se podružili zaposlenici Veterinarskoga fakulteta koji u radno vrijeme, zbog vrste posla, nisu u bliskom kontaktu. Iznimno nam je drago što nam se pridružila i alumna Sonja Tica te naši studenti  studija veterinarske medicine na engleskom jeziku, kojima je ovo bila prilika da grad u koji su došli studirati upoznaju iz jedne druge perspektive.

Svojim crvenim i crnim timskim majicama Veterinarski je fakultet i ovu priliku iskoristio za skretanje pozornosti na inicijativu Not One More Vet kao i inicijativu U službi jednog zdravlja kojom se promiče interdisciplinarna suradnja u očuvanju zdravlja ljudi, životinja i okoliša.

Čestitamo našim sportašima!