Veterinarski fakultet na Zagrebačkom proljetnom polumaratonu

28.03.2022., Novosti

Veterinarski fakultet prvi je put timski sudjelovao na Zagrebačkom proljetnom polumaratonu koji je u nedjeljno jutro 27. ožujka 2022. startao ispred Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Natjecatelji su se mogli natjecati u pojedinačnoj utrci dužine 5 km, 21,1 km (polumaraton) ili štafetno (četiri trkača). Ovom nas je prilikom predstavljalo dvoje trkača koji su trčali  cijelu polumaratonsku dužinu, Iva Šmit i Josip Miljković, te dvije ženske i jedna muška štafetna ekipa.

U ženskoj štafetnoj ekipi VEF Feminis bile su Tea Dodig, Diana Brozić, Lidija Medven Zagradišnik i Vedrana Pšenica, dok su u drugoj, VEF curre, bile Iva Benvin, Kim Korpes, Aleksandra Medaković i Željana Franić. Mušku štafetnu ekipu činili su Petar Kostešić, Ivan-Conrado Šoštarić-Zuckermann, Benjamin Pierre Jacques Prie i Krešimir Severin. Iva Šmit (2:12:00) i Josip Miljković (1:46:26) imali su najzahtjevniju dužinu te im čestitamo na izvrsnim rezultatima.

Sjajno je vrijeme imala i muška štafetna ekipa koja je polumaraton otrčala za 1:44:55 i osvojila četvrto mjesto u jakoj muškoj konkurenciji. Ženska ekipa VEF Feminis trčala je 2:16:58 i završila na petom mjestu, dok su VEF Curre s vremenom od 1:58:59 uspjele osvojiti treće mjesto te su s ove utrke ponijele i zasluženi pehar. Čestitamo svima i posebno zahvaljujemo studentici Aleksandri i studentu Benjaminu koji su uskočili kao zamjena za nastavnike koji su zbog bolesti i obveza morali odustati od ove utrke.